Dům s výhledy Kamýk

Stav

DPS

Rok

2020

Typologie

Rezidenční

Realizační tým

Architekt

Studio Reaktor

Projekt

Ing. Jiří Dvořák, Ing. Kristína Dančišínová

V projektu rodinného domu nedaleko hrádku Kamýk u Litoměřic, vycházeli architekti ze Studia Reaktor ze tří hlavních myšlenek – respektování lokální tradiční architektury, propojení interiéru s exteriérem vybízející k životu v zahradě a hmotové řešení nabízející atraktivní výhledy do krajiny Českého Středohoří.

Objekt je umístěn na jedné z několika původních terénních platforem, aby nebylo zapotřebí velkých terénních úprav. Hmotu domu tvoří tři části, z nichž každá má jinou funkční náplň a formu a reaguje tak na svažitost terénu parcely. Vstupní část je řešena jako jednoduchá tradiční chalupa se sedlovou střechou a spolu s nenápadnou garáží vytváří dvůr, ze kterého je přímý výhled na zříceninu hradu Kamýk. 

Galerie

Obytná část je naopak koncipována jako moderní parafráze tradiční “kamenné” podstavy. Funkční dělení této části je podpořeno různým výškovým uspořádáním jednotlivých místností, které jsou otevřené do zahrady a vybízí k životu v zahradě s atraktivními výhledy na krajinu Českého středohoří.

Studie a dokumentace