Vocáskova vila Hradec Králové

Stav

DUR + DSP + DPS

Rok

2022

Typologie

Rezidenční

Realizační tým

Architekt

Studio Reaktor

Projekt

Ing. Jiří Dvořák, Ing. Kristína Dančišínová, Ing. Valerie Tlustošová

Adaptací originální prvorepublikové vily usazené v rozsáhlé zahradě rezidenční čtvrti, vznikl živý a moderní coworkingový prostor s nadčasovou přístavbou pro maximální využití kapacity. Investor kladl důraz na soběstačný provoz a respekt vůči původní architektuře. Zároveň očekával dynamičnost prostoru, překvapivost v detailu a nadčasově moderní řešení.

Architektonický návrh Studia Reaktor zahrnuje kromě pracoven a openspace kanceláří i prostor pro pořádání soukromých společenských akcí, atelier pro realizaci audiovizuálních projektů nebo zázemí pro relaxaci.

Nová přístavba je obložena perforovanými plechovými prvky a otevírá se do zahrady. Je propojena nejen opticky se zahradními objekty, ve kterých se nachází další jednací boxy nebo denní místnost. Vznikl variabilní prostor pro setkávání s neopakovatelnou atmosférou.

Vizualizace

Náš projekční ateliér MOTION construction je hlavním projektantem díla. Stavební podklady zpracováváme ve všech stupních projektové dokumentace DÚR – DSP – DPS. Pracujeme v prostředí 3D BIM modelu a díky tomu úspěšně posouváme projekt od vize až do fáze realizace.